Կնեսետը «պատրաստ է աջակցել բարեկամ Հայաստանին»
Երեւան: Մեդիամաքս: Իսրայելի Կնեսետի խոսնակ Յուլի Էդելշտեյնն ասել է, որ «Կնեսետը պատրաստ է ամենայն աջակցություն ցուցաբերել բարեկամ Հայաստանի հետ հարաբերությունների համակողմանի զարգացմանը»։
ՀՀ ԱԳՆ տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ Յուլի Էդելշտեյնն այս մասին նշել է ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ հանդիպմանը, որը պաշտոնական այցով Իսրայելում է:
Կողմերը բարձր են գնահատել երկու խոհրդարանների միջեւ հաստատված արդյունավետ փոխգործակցությունը, քննարկել միջխորհրդարանական կապերի սերտացումը, միջազգային կառույցների շրջանակում համագործակցությունը։
Անդրադառնալով Կնեսետի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչմանը՝ Յուլի Էդելշետեյնը նշել է, որ իր տեսակետը ճանաչման կարեւորության վերաբերյալ հայտնի է, եւ ինքն այն արտահայտելու բազմաթիվ առիթներ է ունեցել։

Yerevan /Mediamax/. Israeli Knesset Speaker Yuli-Yoel Edelstein said that "Knesset is ready to provide all-round support to comprehensive development of relations with friendly Armenia”.
Armenian MFA informed that Yuli-Yoel Edelstein made that statement at the meeting with Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian, who is currently in Israel on an official visit.
The parties shared appreciation for productive collaboration between the parliaments of the two countries and discussed strengthening of inter-parliamentary ties and cooperation within international organizations.
Touching on recognition of the Armenian Genocide by Knesset, Edelstein noted that his opinion on the importance of the recognition is well-known and he expressed it on multiple occasions.